Natječaj za programskog_u asistenta_icu

Zagreb Pride je queer-feministička i antifašistička udruga koja se zalaže za ostvarenje aktivnog društva solidarnosti i ravnopravnosti, slobodnog od rodnih i spolnih normi i kategorija te bilo koje druge vrste opresije. Kroz edukaciju, istraživanje, javno zagovaranje, osnaživanje i direktnu akciju Zagreb Pride bori se za LGBTIQ osobe i zajednicu, nenormativne obitelji i društvo u cjelini te radi na dokidanju svih oblika diskriminacije uz punu promociju, poštivanje i zaštitu ljudskih prava.

Tražimo motiviranu i odgovornu osobu koja dijeli vrijednosti i principe djelovanja Zagreb Pridea, drži do unaprjeđenja položaja LGBTIQ osoba u Hrvatskoj te je tom cilju spremna doprinijeti svojim znanjima na područjima zagovaranja prava LGBTIQ osoba,  s posebnim naglaskom na istraživanja i edukacije.

Opis radnog mjesta: sudjelovanje u provođenju aktivnosti programa edukacije, istraživanja i izdavaštva te zagovaranja prava LGBTIQ osoba u suradnji s programskim_om koordinatorom_icom. Radno mjesto je poticajno i dinamično, a  uključuje primjenu znanja na pitanja ljudskih prava i društvene pravde,  rad s institucijama i LGBTIQ zajednicom te aktivno doprinosi mijenjanju društva.

Početak radnog odnosa: 18.12.2017.

Trajanje: Rad se zasniva na određeno vrijeme od godinu dana, uz probni rad u trajanju od šest mjeseci.

Opis poslova:

  • provedba programskih i projektnih aktivnosti
  • provedba edukacija i istraživanja
  • podrška u zagovaračkim aktivnostima
  • priprema projektnih prijedloga i izvještaja
  • rad na poslovima organizacijskog razvoja
  • održavanje web stranice i priprema vizualnih materijala
  • administrativni poslovi udruge

UVJETI ZA ODABIR KANDIDATA/KANDIDATKINJE:

  • Visoka stručna sprema iz područja društvenih znanosti
  • Razumijevanje i dijeljenje vrijednosti i principa djelovanja Zagreb Pridea
  • Sposobnost usmenog i pismenog izražavanja na hrvatskom i engleskom jeziku
  • Razvijene komunikacijske vještine, samostalnost u obavljanju posla, sposobnost rada u timu, pouzdanost
  • Odlično poznavanje rada na računalu (Microsoft Word, Excel, Powerpoint i Internet)
  • Osnovno poznavanje upravljanja web stranicom (WordPress)
  • Učinkovito upravljanje vremenom

Poželjne osobine:

  • iskustvo i zanimanje za područje ljudskih prava, s naglaskom na prava LGBTIQ osoba
  • iskustvo u planiranju, pripremi i provedbi EU projekata
  • osnovno razumijevanje i poznavanje programa za grafičku obradu i oblikovanje  (Adobe paket, Corel)

NAČIN I ROK PRIJAVE:

Potrebno je poslati životopis na hrvatskom jeziku i motivacijsko pismo elektroničkim putem na [email protected], obavezno s naslovom e-maila: PRIJAVA NA NATJEČAJ ZA PROGRAMSKOG_U ASISTENTA_ICU.

Rok prijave je do 01.12.2017.

Kandidati_kinje koji_e uđu u uži izbor bit će pozvani_e na razgovor i testiranje.